[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mr0czny
    Elegance
    • 2009
    • 948
    • Octavia III (5E3)
    • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

    a nie chce ktoś kupic ori springów z RSki ?

    Komentarz

    • adamusek
      Rider
      • 2010
      • 331

      wymienilem sam na Lesjofors HD i jest super - POLECAM !
      Prowadzi NaviExpert Lifetime
      Ostrzega Yanosik
      Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

      Komentarz

      • adamsky
        Rider
        • 2024
        • 371
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Mi Ganinex 2 raz wymienia tym razem na BG. Pozyjemy zobaczymy moze bedzie lepiej i chociaz te 384 wyciagne...

        Komentarz

        • Wojtenio
          L&K
          • 2012
          • 1093
          • Octavia III (5E3)
          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

          mkania777, Przy pierwszym zgłoszeniu wymienili na twardszą sprężynę tzn . były 4 brązowe 1 biała i założyli 1 biała 1 żółta i tak wytrzymało 15 tys km z tym że po wymianie było na granicy tolerancji czyli 384 mm . Potem kolejne zgłoszenie i tym razem od razu powiedzieli że dołożą sprężyny progresywne i powrócą do sprężyn jakie były w oryginale .
          Na chwilę obecną mam rozwiązanie jakie podał termit886 i są zastosowane sprężyny o oznaczeniu 4 brązowe i 1 biała czyli oryginalne i dodatkowe niebieskie MAD o symbolu HV 199515 i jest OK , na jak długo zobaczymy , auto się prowadzi dużo pewniej i nie straciło na komforcie a jak dorzucisz trochę ładunku na pakę lub załadujesz komplet na pokład to tył tak nie siada .
          Z tego co słyszę właśnie takie rozwiązanie stosują , u kolegi który pierwszy raz zgłaszał od razu założyli sprężyny dodatkowe , widać takie mają zalecenie z SAP .

          Komentarz

          • pugo
            Classic
            • 2011
            • 33

            Właściwie jeszcze jestem w Skodzie na przeglądzie rocznym, bo przy okazji tego wydarzenia zgłosiłem siadanie tyłka. Pokazano mi pismo, w którym jest informacja, że w sprawie siadania sprężyn rozpatrywane będą auta tylko poniżej 6mcy i poniżej 10tys km. Pismo z dnia 28 stycznia.
            Sam jestem ciekaw rozwiązania mojej reklamacji, bo nie spełniam warunków powyżej, natomiast zgłaszałem tą usterkę w pierwszej połowie stycznia i wtedy nakazano mi zgłoszenie tej usterki przy najbliższym przeglądzie.

            Komentarz

            • oluap
              Drive
              • 2012
              • 59

              6-mcy?
              10.000 km?
              a co to ma do rzeczy?
              że jak pojeździsz dłużej lub więcej, to możesz mieć dupę na asfalcie, a ryjek w gwiazdach?
              Jak łaskawie dopuszczą Klienta do cyca, to zakładają ponowne wypierdziny, toż to już absurd kompletny!
              Dobrze, że moja SKODA to auto firmowe.
              Prywatnie nigdy nie kupię.
              Mam Hondę i przy przebiegu 67.000 km i luzów na wachaczu z lewej strony w 3-cim roku gwarancji, wymieniono wszyściutko co powinno być nowe, poklepano po plecach i zaproszono ponownie jak bedą usterki. Tak samo było z lewym ksenonem, parował delikatnie i lekko drgał, z czujnikiem położenia ksenonów bo z wilgoci szajby dostał. Ba,po upływie gwarancji zepsuł sie silniczek regulacji podlędźwiowej w fotelu kierowcy - w ramach podtrzymania wzajemnych relacji, gestu handlowego, otrzymałem 80% rabatu na nowy silniczek, i darmową robociznę w ASO z przeprosinami, że za darmo nie mogą, bo się gwarancja jednak skończyła.

              SAP i ASO SKODY to DZIADY, ale tylko dlatego, że przyjęli takie podejście w Polsce i intensywnie się szkolą z asertywności w wykopywaniu Klienta za drzwi. Prywatnie mają wiedzę co Skodzie pomóc może.

              Współczuję wszystkim mającym problemy z Octavią, sam je mam i podejście ASO do Klienta jest uragające.

              Komentarz

              • kazek103
                Rider
                • 2012
                • 351

                Odwiedziłem dzisiaj serwis i potwierdzam , mają pismo odnośnie Tura z LPG wymiana sprężyn w samochodach do 6-ciu miesięcy. Sprężać się panowie bo będzie po ptokach.

                Komentarz

                • lu5asz
                  RS
                  • 2011
                  • 2006
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez kazek103
                  Odwiedziłem dzisiaj serwis i potwierdzam , mają pismo odnośnie Tura z LPG wymiana sprężyn w samochodach do 6-ciu miesięcy. Sprężać się panowie bo będzie po ptokach.
                  To dotyczy tylko Toura czy FLki tez?
                  Kondziu

                  OCP

                  Komentarz

                  • kazek103
                    Rider
                    • 2012
                    • 351

                    Napisane jest Tur z LPG , ale nie wiem jak to będą interpretować w poszczególnych serwisach.
                    Problem dotyczy głównie Tura , choć mam FL i miałem wymieniane springi na gwarancji.

                    Komentarz

                    • Prezes52
                      RS
                      • 2012
                      • 6427
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      kazek103, a w Tourach bez gazu też


                      Mariusz
                      Spoty Tarnowskie

                      Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                      Komentarz

                      • kazek103
                        Rider
                        • 2012
                        • 351

                        Nie mam pojęcia , zorientuj się w najbliższym serwisie i nie czekaj bo widzę że zaczynają się schody. Jednym słowem kpina , a za pół roku wymyślą - po wpłaceniu gotówki za nowy car gwarancja nie obowiązuje.

                        Komentarz

                        • Rosomak
                          L&K
                          • 2011
                          • 1365
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Koledzy czy w tym piśmie o którym wspominacie jest napisane że albo pół roku, albo do przebiegu 10.000km? Tzn. że w autach starszych jak 6m-cy, ale z przebiegiem do 10kkm będą rozpatrywać reklamację?
                          Czy to pismo faktycznie przyszło z Volkswagen Group Polska, czy to jest wymysł wewnętrzny ASO?
                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                          Komentarz

                          • kazek103
                            Rider
                            • 2012
                            • 351

                            Pismo jest z centrali SAP , chyba co pierw nastąpi 10 tys.czy 6-miesięcy.

                            Komentarz

                            • bezelex
                              Drive
                              • 2012
                              • 58

                              Dzwonilem do serwisu ,auto do naprawy NIE moze byc powyzej 6 miesiecy oraz powyzej 10 tys. km. Widac ,ze chca sie odciac od problemu . Jezeli nie beda dzialac wszystkim tym co sa w "trakcie" lub tym co niedawno sie zglosili to jest grubsza sprawa. Wogole nie moze byc czegos takiego , przeciez gwarancja jest na 2 lata .
                              Profil O2 Tour'ek -> http://www.autocentrum.pl/awc/bezele...-octavia-2012/

                              Komentarz

                              • Rosomak
                                L&K
                                • 2011
                                • 1365
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Ciekawe, czy te zgłoszenia w których zgodził się SAP wymienić sprężyny jeszcze przed objawieniem się tego pisma, które są w toku, zostaną dociągnięte do końca, czy raptem zmienią zdanie i nie wymienią?!
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz

                                • lu5asz
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2006
                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Hmmm no ale powiedzmy ze komus wymienili po 6m-cach i wymienili na zle.To co,teraz juz nie wolno reklamowac?!!!Przeciez prawie kazda pierwsza wymiana to byly zle sprezyny.A gwarancja to po co jest?!
                                  Kondziu

                                  OCP

                                  Komentarz

                                  • Maicroft
                                    Moderator
                                    S_OCP MemberModeratorr
                                    • 2004
                                    • 25757
                                    • Audi

                                    Czyli juz sie wycwanili. Ale co ciekawe dotyczy aut z LPG, a moje LPG nie mialo i wisialo
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz

                                    • oluap
                                      Drive
                                      • 2012
                                      • 59

                                      Firmy mają problem bo są dla nich inne przepisy.
                                      Jak ktoś kupił prywatnie to ma lepiej bo go chroni Prawo Konsumenckie.

                                      A w tym przypadku nic nie da rozmowa i procesy z ASO.
                                      Wszyscy wiemy że to co zakładają obecnie w fabryce to WYPIERDZINY SPRĘŻYNOPODOBNE
                                      Każde żądanie gwarancyjne kończy się wymianą na ... to co powyżej.

                                      Moja SKODA przejechała już tyle samo na ori i na Lesjoforsach.
                                      Przygodę z tym co założyła Skoda pamięta już tylko mój stary żołądek.

                                      Sprężyna tył 169 zł
                                      Spręzyna przód 159 zł

                                      Jeżeli przód zejdzie niżej to tył idzie w górę, pisałem o tym wcześniej.
                                      W tym tygodniu trasa na pełno, 5 osób i bagaż gd-wawa i nazad, zero niepokoju.

                                      W 2 trójmiejskich ASO i jednym z miasta niedaleko od Gdańska zostawiłem postrzępiony język i wyniosłem cenne doświadczenie na przyszłość - nigdy już nie kupię samochodu SKODA.
                                      Podoba mi się każdy detal tego samochodu, nie podoba mi się obsługa.

                                      Co do gwarancji - jest na dwa lata, przez ten czas, jeżeli zgłosiło się problem NIEZWŁOCZNIE ( to ważne z punktu widzenia reklamacji) i przeprowadzona naprawa jest nieskuteczna, to z punktu widzenia prawa, usterka trwa.
                                      Mamy prawo nadal żądać usunięcia usterki do skutku.
                                      Niezwłocznie - to znaczy w najszybszym terminie po zauważeniu usterki, chodzi o to aby problem nie nawarstwiał się i nie powstały dodatkowe uszkodzenia.
                                      Z drugiej strony SKODA będzie się broniła, że nie jest to usterka, a jedynie cecha.
                                      Mają tak na razie wszystkie nowe SKODY więc będą mieć rację, że to jest cecha a nie usterka.
                                      Jedynie odwołanie się do starszych roczników, które nadal pomimo upływu lat jeżdżą na starych oryginalnych sprężynach i nie mają problemów z prześwitem, może spowodować, że SKODA uzna że to jednak usterka.
                                      Tylko to niestety już postępowanie sądowe, biegli itp.
                                      Najszybsza droga to Sąd Konsumencki - wystąpienie o przeprowadzenie postępowania ugodowego, moim zdaniem to już zaniepokoi wystarczająco Salon w którym się auto kupiło.

                                      Komentarz

                                      • jakub_1987
                                        Drive
                                        • 2009
                                        • 43

                                        chciałbym się zapytać jak to teraz wygląda wymieniają springi na nowe twardsze czy dokładają jeszcze jedne w środek ori jestem umówiony na wtorek na pomiar zobaczymy jak sie sytuacja potoczy


                                        pomiar u mnie ok 378mm w samochodzie fotelik dziecięcy oraz koło zapasowe prawie pół zbriornika paliwa przy jakiej wadze powinien byc robiony pomiar?
                                        była o1 1,9tdi AGR
                                        jest o2 tour 1,6 BSE

                                        Komentarz

                                        • bishop
                                          L&K
                                          • 2012
                                          • 1430

                                          Za duzo osób się zgłaszało i przestali wymieniać :twisted: .

                                          Zamiast akcji serwisowej , zabranie 1,5roku gwarancji, ...to się zdarzyło w Polsce.

                                          A wszystkim na gwarancji ,radzę nie zwlekac i jechac do aso na pomiar i domagać się wpisu w ksiażkę serwisową wyników pomiarów.Nigdy nie wiadomo jak nisko będzie tył przed upływem końcem gwarancji. A ich oryginalne sprężyny , sami wycenili na trwalość 6miesięcy lub 10 tys km przebiegu, wysyłajac pisma do aso, aby ponad ten limit odrzucać reklamacje.

                                          Komentarz

                                          • endryu
                                            RS
                                            • 2006
                                            • 3773
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                            jakub_1987, do pomiaru pełny (lub pełne z gazem) zbiorniki paliwa, fabryczne wyposażenie (koło zapasowe jeżeli jest). Bez gazu wymieniają sprężyny na nr twardsze z etki (tak było u mnie). Z gazem dokładają MAD-y. Wymianę wpisali w książkę obsługi.
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz

                                            • jakub_1987
                                              Drive
                                              • 2009
                                              • 43

                                              w rozmowie telefonicznej kazali wziasc mi tylko ksiazke obsługi dopytałem czy cos jeszcze nie tylko ksiazke w sumie po co mam tankować do pełna (tak równiez napisane jest ksiazce jiri schwarza, ze pomiar odbywa sie na pełnym zbiorniku paliwa)jak juz mam nie znacznie ponizej normy dam znac jak wygladał pomiar i co postanowiono
                                              była o1 1,9tdi AGR
                                              jest o2 tour 1,6 BSE

                                              Komentarz

                                              • honzahradek
                                                Classic
                                                • 2012
                                                • 9

                                                witam chlopacy, jestem z czech i kupowalem samochod w polsce bo bylo taniej. To ze siedzi tyl uz bylo widoczne przy zakupu samochodu, ale zrobilem to tak ze kupilem prezyny i sam doma wymienil na BF jakas przezyna chinczyk za 180 zl. 2 sztuki, pomiar 395 mm, mowilem ze sobie jesce kupie DE albo BM coz jest HD a bendze jescze wyzej, bo mam combi i hak kdze dawam 4 rowery. I tak spoko jezdilem, pote czytalem w internieczie (niewiem czy to tak sie nazywa i po polsku) a wyczytalem zie prezyny sie mienom na gwarancje tak sobie muwilem SUPER wymienam na origo prezyna w ASO i bedze super bo orygynal bendze lepszy. Pcha to sobie tylko myslalem bo to co zazylem w polsce to jest reklamacyjna katastrofra. Aso pjerszy raz mieszonc niewiedzalo co zalozycz i zalozyly orygynal BF pomiar 374 mm :shock: auto furt siedzi nieprowadzi sie dobrze - nierozumie bo moje chinski BF mialy pomiar 395 komfort jazdy byl super a origo som na guwno. No druga reklamacja ASO mi napisalo ze mi BF wymienom za ty co byly z fabryki to jest BC a dajom do nich MAD. Co nic niepomoze. Tak to skonczy tak ze sobie kupie albo lesjoforsa 1K0 511 115 DE, czytalem ze tu jest u kogocz pomiar 405 albo kupie monroe SP3349 to jest prezyna znaczenia 1K0 511 115 BM pomiar u kogosz 410 mm ( u monroe SP3349 moze bycz ale uz bardzo twardo !!) pozdrawiam jan czechy :wink:

                                                Komentarz

                                                • Prezes52
                                                  RS
                                                  • 2012
                                                  • 6427
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Witam dziś dzwoniłem do ASO w Tarnowie by się umówić na przegląd służbowej Octavi i przy okazji zapytałem o to pismo z SAPA że wymiana spręzyn do 6 miesięsiecy albo do 10tkm pan mi odpowiedział że żadnego takiego pisma nie ma wiec juz nie wiem komu tu wierzyć

                                                  [ Dodano: Pon 04 Lut, 13 08:12 ]
                                                  moim zdanie trzeba by było potwierdzić tą informację w INTER AUTO tam raczej dbają o formułowiczów z OCP :szeroki_usmiech


                                                  Mariusz
                                                  Spoty Tarnowskie

                                                  Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                                  Komentarz

                                                  • yunior81
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 1657
                                                    • Octavia I (1U2)
                                                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                                    O "formułowiczów" na pewno dbają ale na forum F1 :lol:

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...